Zenobya


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Zenobya
Zenobya
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Reguli Limbaj

In jos

Reguli Limbaj Empty Reguli Limbaj

Mesaj  →♥™SpRyTex™♥← Sam Dec 03, 2011 8:37 am

Regulile privind limbajul pe acest forum sunt urmatoarele:

a. Nu ai voie sa jignesti un alt utilizator sub nici o forma, indiferent de varsta si/sau sex.
b. Nu ai voie sa vorbesti cu subinteles, subinteles ce rezulta o eventuala ofensa/jignire .
c. Nu ai voie sa te adresezi cuiva cu cuvinte gen: bot, noob, cretin, prost, idiot, ratat, retardat, taran, tigan, etc .

d. Comporta-te civilizat fata de ceilalti useri, indiferent daca tu ai 50 de ani si ei 10 ani . Si tu ai avut candva 10 ani , si nu cred ca-ti convenea la vremea respectiva sa vina unu ca tine si sa inceapa cu mistouri, ironii si alte jigniri eventual injurii doar sa-ti dovedeasca ca are el 50 de ani .
Este simplu: respecta toti userii indiferent de varsta .

e. In caz ca esti jignit(agresat verbal) , injurat, etc apesi butonasul REPORT (care este pozitionat in partea dreapta de pe pagina cu mesaje/posturi ) sau trimiti un PM (mesaj privat) unui Moderator, eventual Administrator , nu-ti faci tu dreptate singur si nu raspunzi provocarilor!

f. Nu ai voie sa folosesti cuvinte obscene pe Forum ( asta include si chat-ul)


La cea mai mica jignire, respectivul va primi : 1 Warning
Daca este vorba despre o persoana din staff, atunci sanctiunea este: BAN TEMPORAR / BAN PERMANENT

Numim LIMBAJ TIP CHAT urmatoarele exemple:

Cod:
Tu dak nu shti de knd jok eo pe srv, dc te bagi in cererea mea, io am jukat pana akm pe 3 nikuri [...]



Deoarece varianta corecta este:

Cod:
Tu daca nu sti de cand joc eu pe server, de ce te bagi in cererea mea, io am jucat pana acum pe 3 nickuri [...]


Sanctiune: 1 Warning
→♥™SpRyTex™♥←
→♥™SpRyTex™♥←
Administrator
Administrator

Mesaje : 204
Data de inscriere : 25/10/2011
Localizare : Galati

https://flamek.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum